Koteria
Warszawa ( mapka )
ul. Chrzanowskiego 13
poniedz.-piątek: godz. 9–19
sobota 9–13

tel.: 535 870 225
szyld

Stażystki z Holandii w Koterii cd.

W maju już po raz drugi gościli w Koterii studenci medycyny weterynaryjnej z Holandii. Celem ich przyjazdu było doskonalenie praktyki weterynaryjnej pod okiem doświadczonych specjalistów z Polski.

Od 14 do 24 maja staż w naszym Ośrodku odbywały Monique i Saskia - studentki ostatniego roku z Utrechtu, natomiast od 23 do 29 maja naszym lekarkom pomagali Nathalie i Jeroma, którzy już ukończyli studia.

W Koterii stażyści odpowiedzialni byli za łapanie "dzikich" kotów w klatkach za pomocą podbieraka i podawanie im znieczulenia. Wykonywali także zastrzyki z antybiotyków oraz środków przeciwbólowych, przygotowywali zwierzęta do zabiegów sterylizacji i kastracji oraz niejednokrotnie mieli okazję do badania palpacyjnego kotów (wszystko to oczywiście pod okiem jednego z naszych lekarzy weterynarii - dr Judyty bądź dr Iwony).

Dla urozmaicenia stażu doktor Iwona Kłucińska-Petschl zorganizowała studentom jeden dzień praktyk w Klinice Weterynaryjnej na Bemowie, u doktora Juliusza Lipińskiego. Mieli oni szansę brać udział w konsultacjach i zabiegach ortopedycznych. Poza obowiązkami weterynaryjnymi Monique i Saskia miały okazję zwiedzić Warszawę podczas Nocy Muzeów, spacerując po mieście z dr Judytą i pielęgniarzem Adrianem.

Warszawa zaskoczyła je wysokością budynków, ilością zieleni i zmienną pogodą. Jak każdemu zagranicznemu gościowi w Polsce, bardzo zasmakowały pierogi, ale najbardziej nie mogły się nadziwić tym z makiem.

To co im się nie spodobało, to obsługa w jednym ze sklepów spożywczych ...

Druga para stażystów - Nathalie i Jeroma byli w Koterii bardzo zaangażowani w pracę. Spodobała im się atmosfera i współpraca wśród pracowników Ośrodka. Byli bardzo zadowoleni, iż mogli aktywnie uczestniczyć w obowiązkach, a nie tylko patrzeć na wykonywaną pracę, co niestety często zdarzyło im się na stażu w innych krajach.

Na pożegnanie przynieśli pracownikom w podziękowaniu pyszne ciasto, więc widzieliśmy, iż naprawdę są zadowoleni i wdzięczni, a przyjazd do nas uważają za udany. Monique i Saskia po pobycie w Polsce przysłały do Koterii e-mail'a, w którym m.in. słowami: "te dwa tygodnie pobytu w Koterii były pełne zabawy i zdobywania doświadczenia" także okazały wdzięczność i podziękowanie za miło i efektywnie spędzony czas.

Zuzanna Kulawińska
szukaj: 
facebook
Fundacja dla Zwierząt ARGOS, 04-886 Warszawa, ul. Garncarska 37A, KRS: 0000286138
tel. 22 615 52 82 | e-mail: fundacja@argos.org.pl | http://www.argos.org.pl
Bank PEKAO SA 47 1240 6133 1111 0000 4808 5915
Ośrodek KOTERIA ul. Chrzanowskiego 13, Warszawa, tel. 535 870 225
Kierownik Ośrodka Anna Wypych: tel. 603 651 044 | Lekarz weterynarii Iwona Kłucińska-Petschl tel. 502 642 932