Naszą misją jest świat, w którym każdy kot jest traktowany z życzliwością i zrozumieniem jego potrzeb.

Koteria działa na rzecz kotów wolno żyjących, kształci społeczność i promuje prawo każdego kota do bycia bezpiecznym, zdrowym i cenionym.

Koteria zmierza do tego by nadszedł dzień, kiedy wszystkie stada kotów wolno żyjących, będąc niezbędnym elementem miejskiego ekosystemu, będą zdrowe, karmione, monitorowane i leczone w razie potrzeby. Natomiast koty bezdomne znajdą odpowiedzialnych i kochających opiekunów.

Nawet nieuzasadnione zakupy zyskują na wartości, kiedy możesz pomagać! Pamiętaj, aby kupując online wchodzić na strony ulubionych sklepów przez FaniMani.pl

Zostań wirtualnym opiekunem kotów białaczkowych

Nie możesz adoptować kota? Chcesz pomóc?  Koty chore na białaczkę wymagają dodatkowych suplementów diety, lepszego jedzenia i stałej opieki medycznej. Zostań wirtualnym opiekunem. Wybierz sobie kota i wpłacaj na niego co miesiąc wybraną kwotę.

DOŁĄCZ DO NAS, RAZEM SZYBCIEJ POPRAWIMY ICH LOS

Koty miejskie w Warszawie

Szacuje się, że Warszawę zamieszkuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy kotów wolno żyjących. Większość tych zwierząt zachowuje się jak zwierzęta dzikie – nie życzą sobie bliższego kontaktu z człowiekiem, są nieufne, a na próby zbliżenia się lub dotknięcia reagują ucieczką lub nawet agresją. Ich zachowanie wynika na ogół z braku oswojenia i przebywania na wolności od wielu pokoleń. W związku z tym, że były kiedyś zwierzętami domowymi, żyją w otoczeniu człowieka i potrzebują jego pomocy, jednak brak oswojenia powoduje, że nie chcą żyć w zamknięciu. Z drugiej strony na ulicach, w piwnicach czy na działkach mieszka nieokreślona, lecz niewątpliwie duża, liczba kotów oswojonych, które z powodzeniem mogłyby zostać domowymi pupilami. Dla tych kotów najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie ich z dotychczasowych miejsc pobytu i ulokowanie w kochających i odpowiedzialnych domach.

Liczba kotów miejskich – zarówno tych zdziczałych, jak i oswojonych, stale rośnie, a co za tym idzie – coraz mniej jest dla nich miejsc schronienia oraz źródeł pożywienia.

Jedynym sposobem na wzmocnienie kociej populacji, zmniejszenie cierpienia zwierząt i zaradzenie konfliktom z mieszkańcami jest ograniczenie przyrostu liczby kotów wolnożyjacych na terenie miasta. W chwili obecnej jedyną skuteczną i zarazem humanitarną metodą jest ich sterylizacja i kastracja, dzięki której wyraźnie zmniejsza się przyrost liczby kotów, poprawia się ich kondycja i zdrowie, znika uciążliwy zapach.

Dla wymienionych rozwiązań nie ma obecnie skutecznej alternatywy.

Фонд «Аргос», який займається допомогою тварин з України, пропонує своїм опікунам безкоштовну кастрацію котів у центрі Котеря . Більше інформації про допомогу, яку можуть отримати громадяни України для своїх домашніх тварин, можна знайти на нашому сайті: Інформація для людей, які переїжджають з України з тваринами-супроводжувачами

Fundacja Argos włączając się w pomoc dla zwierząt z Ukrainy oferuje ich opiekunom bezpłatne kastracje kotów w Ośrodku Koteria.
Więcej informacji na temat pomocy, jaką mogą uzyskać obywatele Ukrainy dla swoich pupili znajdziecie na naszej stronie: Informacje dla osób przemieszczających się z Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi

Zadbajmy razem o koty wolno żyjące