Nasze zbiórki

  • Uszaty

   Krótkie łapki, okrągły łepek, duży brzuszek i powykręcane uszka – to uszaty. Pomimo swej sporej wagi, jak na małego kotka, potrafi się wspinać na siatkę.
   100
   800 zł donated of 800 zł goal
  • Ciapul

   Mówi się o rudych, że są wredne albo ciapowate. Ciapul jest i wredny, i ciapowaty. Z jednej strony 100% rudości w kocie, wygląda jakby do dwóch nie umiał zliczyć.
   101.25
   810 zł donated of 800 zł goal
  • Bazarek dla Koterii

   Zapraszamy wszystkich na nasz bazarek, na którym każdy z Was może sprzedać wszystko, co tylko chce - pod jednym warunkiem: że Sprzedający podzieli się zyskiem z koteryjnymi kotami 🙂
   14
   140 zł donated of 1,000 zł goal
  • Lemur

   Lemurek utyka na jedną łapkę. Dawno złamana kość, wystawała przez skórę powodując ból i olbrzymi dyskomfort. Kość została usunięta i Lemurkowi wróciła spora sprawność.
   102.5
   820 zł donated of 800 zł goal
  • Mrówka

   Mrówka Mała, czarno-biała kotka. Rozgadana i mrucząca. Śpi na swoim ulubionym krześle nie zważając co na nim w danej chwili leży. A właściwie im więcej leży tym lepiej bo mięcej.
   102.375
   819 zł donated of 800 zł goal
  • Misiek

   Jaki jest Misiek? Jest czarny z białymi skarpetkami, żabotem i wąsami. Misiek jest nabity – to mięśnie napakowane w trochę za małą skórę (o zastrzyku podskórnym można zapomnieć). Także trzymanie Miśka za kark graniczy z cudem. Misiek jest więc nabity i raczej duży, więc budzi respekt wśród pozostałych.
   100
   800 zł donated of 800 zł goal
  • Gargamel

   Gargamel

   Gargamel, kruszynka niewielka. Gdy przyszłam do Koterii, siedział w rogu klatki i patrzył spode łba. Wszyscy się go trochę bali. Wielki kocur patrzący na wszystkich spode łba. To prawda, że był zły. Ale co się dziwić. Nie po to kilka tygodni wcześniej znalazł sobie fajną metę, z zielenią, karmicielką i miejscami do schowania by tak głupio dać się nabrać na smakołyki w klakę łapkę i wylądować w Koterii.
   103.75
   830 zł donated of 800 zł goal
  • Plusik

   Plusik

   Plusik zasłużył sobie na imię, bo w teście wyszły mu dwa plusy – FiV i FeLV. Nie chciał się długo wyleczyć z infekcji, siedział taki drobny i zabiedzony. W domu szybko się zaaklimatyzował, a potem systematycznie i powoli zaczął dbać o siebie i swój brzuszek. 
   100
   800 zł donated of 800 zł goal
  • Ślepka

   Ślepka

   Ślepka przyszła do nas, jako malutkie kocie. Oczy zniszczył jej zupełnie koci katar. Nie widzi, więc gromada kotów czasem ją denerwuje, zwłaszcza, jak któryś zajął jej z góry upatrzone miejsce, (jeśli mogę się tak wyrazić w jej przypadku). Ślepotę nadrabia gadatliwością. Ile ona ma do powiedzenia.
   100
   800 zł donated of 800 zł goal
  • Paździoch

   Paździoch

   Paździoch to jazda bez trzymanki. Jego mina w 100% oddaje jego charakter. Jak trzeba to dołoży, jak nie trzeba to zresztą też by nie wyjść z wprawy. Mruczy po kociemu, raczej wydaje dźwięki po usłyszeniu, których niedźwiedzie uciekają z gawry w popłochu.
   106.25
   850 zł donated of 800 zł goal
  • Koteria potrzebuje Twojej pomocy

   Koteria działa od 11 lat. Przez ten czas wykastrowaliśmy przeszło 16500 kotów. Pomogliśmy setkom opiekunów. Znaleźliśmy domy ponad 1025 kotom. Pomagamy kilkuset opiekunom społecznym kotów. Kastrujemy koty, leczymy gdy są chore, ofiarowujemy budki na zimę. W miarę możliwości staramy się pomóc w łapaniu kotów. Tym kotom, które nie mają gdzie wrócić, są chore i oswojone szukamy domów na zawsze. Na naszej stronie www znajdziecie dużo przydatnych informacji o kotach. Jeśli podoba Ci się nasza działalność to wspomóż nas darowizną. Każda złotówka się liczy i jest dla nas cenna. Jeśli możesz wpłacać regularnie, zrób to. To dla nas ogromna pomoc. 40 000 zł to kwota, którą potrzebujemy na utrzymanie Ośrodka, pracowników i codzienne zabiegi przez miesiąc.
   26.38
   10,552 zł donated of 40,000 zł goal
  • Kastracja kotów

   Jaka jest różnica między wykastrowanym kotem,  a tym cieszącym się pełnią życia? Ten pierwszy jest kotem zdrowszym, lepiej odżywionym, spokojniejszym i dłużej żyjącym w dobrej formie. Ten drugi najprawdopodobniej będzie żył kilka lat, cały w ranach od walk, osłabiony chorobami, głodny i wynędzniały. Jeśli tak jak nam nie podoba Ci się ta druga wizja pomóż nam to zmienić. Dwa, trzy razy do roku kotki mogą mieć małe i choć nie wszystkie przeżyją to już tego samego roku kocice z pierwszego miotu mogą się rozmnażać. To ogromny potencjał. Rozrodczość kotów jest olbrzymia natomiast możliwości przeżycia w mieście małe. Koty giną pod samochodami, z głodu, zimna, chorób. Można temu zaradzić i utrzymać stałą liczbę kotów, która będzie zdrowa i zaopiekowana przez osoby karmiące koty. W Ośrodku oferujemy nie tylko sam zabieg kastracji ale także zabezpieczamy koty przed pasożytami, sprawdzamy stan uzębienia i jeśli trzeba czyścimy lub wyrywamy chore zęby. Koty po operacji dochodzą do siebie pod opieką lekarza przez parę dni. Za 30 000 wykastrujemy 250-300 kotów wolno żyjących. Jeśli podoba Ci się nasza działalność, pomóż nam wpłacając darowiznę.
   4.4
   1,320 zł donated of 30,000 zł goal
  • Utrzymanie kota w Koterii

   Nakarm koty po zabiegach, dorzuć się do badań, kup im tabletkę! Rocznie do Koterii trafia około 1500 kotów. Na ich utrzymanie składa się płaca lekarza i pielęgniarzy, czynsz za lokal, karma, leki, środki czystości. Koty w Ośrodku przebywają od dwóch dni do siedmiu po zabiegu. Jeśli jednak okażą się chore ich pobyt zostaje przedłużony aż do wyzdrowienia. Na to wszystko musimy mieć pieniądze. Dzięki ofiarności darczyńców jesteśmy w stanie utrzymać Ośrodek przez cały rok. Nie stać nas już jednak na jakiekolwiek inwestycje czy wymianę sprzętu. Koszty rosną co roku i coraz trudniej jest nam utrzymać ciągłą pracę, niezbędną w tej działalności. W tym czasie dostają dobrą karmę, środki wspomagające odporność, leki. Mają robione badania krwi, jeśli trzeba testy na FiV i FeLV. To wszystko kosztuje, praca lekarza i pielęgniarzy również. Jeśli chcesz wspomóc Ośrodek wpłać darowiznę. Około 1/3 kotów wymaga leczenia. Jeden dzień pobytu kota pod okiem pielęgniarzy, wyżywienie go, potrzebne leki i suplementy to ok. 30 zł. Kot przebywa średnio po zabiegu 5 dni. Razem z samym zabiegiem koszty rosną do 200 zł. Za 40 000 zł pomożemy 200 kotom.
   3.35
   1,340 zł donated of 40,000 zł goal
  • Pomóż nam leczyć koty wolno żyjące

   Koty wolno żyjące często ulegają wypadkom lub chorują. Nie jest łatwo leczyć kota nieoswojonego. W Koterii mamy wykwalifikowanych pielęgniarzy i lekarza, którzy potrafią sobie radzić z tym problemem. Potrzebne są jeszcze pieniądze by móc zrobić badania i kupić leki. 1/3 kotów, które trafia do nas na kastrację wymaga leczenia. Musimy zebrać pieniądze by móc te koty diagnozować – badania krwi, czasem RTG lub USG. A potem leczymy. Takie koty zostają w Koterii na dwa czasem trzy tygodnie. Często wymagają codziennych kroplówek, podawania leków i zastrzyków. To muszą robić wyszkoleni pielęgniarze, bo z nieoswojonym kotem to nie przelewki. Obsługa i leczenie kotów wolno żyjących wygląda zupełnie inaczej niż kotów domowych. Podanie tabletki w jedzeniu jest proste ale już zastrzyk, smarowanie maściami czy zakraplanie oczu to prawdziwa sztuka nie rzadko okupiona krwią pielęgniarza czy lekarza.
   15.15
   1,515 zł donated of 10,000 zł goal
  • Zamiast na espresso – 10 zł na Koterię!

   Dla Ciebie to tylko 1 mała czarna... nawet nie zauważysz jej braku na przestrzeni miesiąca. Mała kwota wpłacana co miesiąc jest niewielkim obciążeniem dla twojego budżetu, jeśli takich jak Ty jest więcej a wpłaty są regularne to my możemy sprawniej funkcjonować.
   97.166666666667
   1,166 zł donated of 1,200 zł goal
  • Razem napełnijmy kocie miski

   30 zł to miesięczny koszt suchej karmy dla kota. Pomóż nakarmić koty wolno żyjące. Dzięki Tobie będą miały pełne brzuszki a co za tym idzie, będą zdrowsze. Za 10 000 zł nakarmimy wspólnie 300 kotów. Pomożemy w ten sposób opiekunom, którzy często ostatnie grosze wydają na jedzenie dla swoich podopiecznych. Dobrze odżywione koty są zdrowsze i mniej zapadają na choroby.
   4.8
   480 zł donated of 10,000 zł goal
  • Budki na zimę

   Każdy kot zasłużył na dom. Zima to ciężki okres dla kotów wolno żyjących. Jest m,niej dostępnego jedzenia a na dodatek doskwiera im zimno. Wiele piwnic jest zamkniętych, coraz więcej domów wogóle nie ma piwnic. Koty nie mają gdzie się schować i ogrzać. Budki robione przez wolontariuszy i stawiane przez opiekunów w miejscach bytowania kotów, to dla nich jedyny ratunek. Koty oswojone mają swoje domy a w nich fotele i kanapy, zawsze pełną miskę i troskliwe ręce. Niestety te nieoswojone nie mogą liczyć na takie luksusy. Jeśli mogą się schronić w jakiejś ciemnej piwnicy i są pod opieką karmiciela to już dla nich luksus. Niektóre nawet tego nie mają. Dla nich budujemy co roku ciepłe budki, wypełnione polarem. W nich mogą się schronić i ogrzać. Dorzuć parę złotych byśmy mogli rozdać takie budki bezdomnym, zmarzniętym kotom. Chcielibyśmy w tym roku zrobić 250-300 budek. Do zrobienia budki potrzebne jest styropianowe pudełko, najlepiej o grubych ściankach, daszek z pcv, folia do obklejenia budki i taśma mocująca. Częściowo udaje nam się zdobyć pudła za darmo ale resztę musimy kupować. Do każdej budki wkładamy ścinki polarowe by kotom było ciepło i sucho. Koszt jednego domku to 60-120 zł w zależności od wielkości pudła.
   2.0555555555556
   370 zł donated of 18,000 zł goal
  • Bączek

   Bączek

   W zeszłym roku przyjechał do nas z Kobyłki w pakiecie z białaczką. Jest cudnym, miziastym kotem, a imię dokładnie opisuje jego naturę. Głaskany Bączek kręci bowiem bączki tak, aby przypadkiem nie ominąć ani kawałka kociego futerka.
   100
   800 zł donated of 800 zł goal