Kastrujemy za darmo dla ich opiekunów koty wolno żyjące.

Opiekunowie kotów miejskich, którzy chcieliby wykastrować koty którymi się bezpośrednio opiekują, powini:

  • umówić telefonicznie termin przyjęcia kota pod numerem telefonu: 535 870 225 w godzinach od:poniedziałku do piątku: 9:00 – 19:00
  • osobiście dostarczyć kota do Ośrodka przy ul. Chrzanowskiego 13,
  • oświadczyć, że jest opiekunem wolno żyjącego kota,
  • podać własne dane oraz informację o miejscu życia kota,
  • odebrać kota w umówionym terminie, zwykle po 7 dniach (kotki) lub po 2 dniach (kocury), w celu wypuszczenia w miejscu dotychczasowego bytowania.

Umów kota na zabieg w Ośrodku: 535 870 225

W sprawach medycznych prosimy o kontakt telefoniczny z lek. wet. Iwoną Kłucińską-Petschl: 502 642 932

W sprawach szczególnie ważnych i pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Anną Wypych: 603 651 044

Na wolności koty żyją w koloniach sięgających nawet do 60 osobników, wybierając ciemne, zamknięte miejsca, gdzie łatwo się ukryć. Pozostawione same sobie, bardzo szybko się rozmnażają – jedna para może wydać na świat tysiące kotów w przeciągu kilku lat. Jeśli nikt nie zaopiekuje się nimi w młodym wieku, to liczba kotów – dachowców będzie się stale powiększać przy równoczesnej dużej śmiertelności kociąt z powodu chorób i niedożywienia. Sposobem na zmniejszenie kociej populacji, jest ograniczenie przyrostu liczby kotów wolno żyjących na terenie miast. W chwili obecnej jedyną skuteczną a zarazem humanitarną metodą jest ich kastracja, dzięki której :

  • wyraźnie zmniejsza się przyrost liczby kotów,
  • poprawia się ich kondycja i zdrowie,
  • znika uciążliwy zapach.

Metoda TNR (z ang. Trap – Neuter – Return) czyli ZŁAP – WYSTERYLIZUJ – WYPUŚĆ

Polega na złapaniu dokarmianego kota i dostarczeniu go do ośrodka weterynaryjnego w celu dokonania zabiegu kastracji. Przy okazji kot może zostać zbadany, zaszczepiony i otrzymać pomoc lekarską przy drobnych dolegliwościach. Gdy dojdzie do siebie jest wypuszczany do swojego środowiska, gdzie dalej mieszka.

KOTERIA to ośrodek świadczący usługę kastracji kotów miejskich. Nie jesteśmy schroniskiem dla bezdomnych kotów. Pragniemy pomagać ludziom opiekującym się miejskimi kotami. Chcemy, aby nie tylko poprzez dokarmianie pomagali bezdomnym kotom, ale również w sposób świadomy i humanitarny zapobiegali ich nadmiernemu rozmnażaniu.

W 2021 roku zabiegi kastracji kotów wolno żyjących są dofinansowane z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w wysokości 98 500 zł  oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 17 500 zł.