Udana zabawka dla kota

Koty podobnie jak dzieci lubią otrzymywać prezenty. Jak to bywa, nie wszystkie są trafione, ale na pewno warto nabyć zabawkę edukacyjną, np. taką jak na zdjęciu – zapobiega ona kociej nudzie a także jest wskazana w przypadku kotów łakomych, aby spowolnić czynność jedzenia oraz by zwierzak trochę się postarał i pogłówkował, zanim otrzyma posiłek.

Podobne zabawki można wykonać w domu np. z tektury falistej, którą można znaleźć w sklepie papierniczym (wycięte „tory przeszkód” i rulony przyklejamy do podstawy nietoksycznym klejem przeznaczonym dla dzieci). Polecam również wszelkiego rodzaju rolki po papierze toaletowym, ręcznikach papierowych (o sposobach ich wykorzystania pisałam w jednym z wcześniejszych tekstów).

Udana zabawka dla kota (czyli taka, z której będzie on chętnie korzystał) to często nie ta kupiona w sklepie, ale wykonana przez opiekuna własnoręcznie i co niemniej ważne – tanim kosztem. W prosty i szybki sposób możemy wykonać tzw. zabawkę edukacyjną, która przeciwdziała nudzie u kota a także stymuluje go do większej aktywności umysłowej poprzez rozwiązywanie problemu dotarcia do jedzenia. Poniżej zamieszczam dwie propozycje (zrobionych przeze mnie) zabawek tego typu dla kota wykonanych z pustych rolek po papierze toaletowym i po ręcznikach papierowych. Piramida została sklejona bezbarwną taśmą samoprzylepną a w rolce po ręczniku wycięłam okienko takiej wielkości, aby swobodnie zmieściła się kocia łapka. Do środka nasypujemy suchą karmę lub kocie przysmaki i patrzymy, co się będzie działo. Życzę miłej zabawy Wam i Waszym kotom! [Marta Chrzczanowicz]