TY DECYDUJESZ, na jaki cel zostanie przekazany Twoje 1,5% podatku. WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH!

Jeśli los wolno żyjących kotów w mieście nie jest Ci obojętny, przekaż swoje 1,5% podatku Fundacji dla Zwierząt Koteria. Pomóż nam troszczyć się o wolno żyjące, potrzebujące miłości koty. Każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie i pomaga nam poprawić ich byt. Dzięki Tobie możemy zapewnić im jedzenie, zapobiegać kociej bezdomności poprzez kastrację oraz szukać kotom kochających domów.

Jak to działa i o co chodzi? Przekazanie 1,5% podatku jest wskazaniem w formularzu PIT, że 1,5% podatku Urząd Skarbowy przekazuje fundacji, a 98,5% – do budżetu państwa.

Jak wspomóc naszą fundację? Wystarczy w odpowiednim formularzu podatkowym znaleźć rubrykę „wniosek o przekazanie 1,5% podatku…”, wpisać nasz numer rejestracyjny KRS 0000286138 oraz wpisać wyliczoną kwotę.

Na co przeznaczymy Twój 1,5% podatku?

Co roku pieniądze z 1,5% podatku przeznaczamy na pomoc kotom wolno żyjącym i ich opiekunom.

Dla większości kotów miejskich, zwłaszcza dorosłych i nieoswojonych, schronisko nie jest dobrym rozwiązaniem. Świadczy o tym wysoka umieralność kotów w schroniskach.

Koty te wymagają przede wszystkim opieki na miejscu, z poszanowaniem zbawiennego dla nich dystansu do ludzi. Dlatego los tych zwierząt bardziej zależy od wszystkich mieszkańców niż od specjalnych służb miejskich i zakładów.

Nie ma jednego, rutynowego sposobu traktowania kotów miejskich. Większość z nich to koty dorosłe, które nigdy oswojone nie były i raczej nie będą. Coraz częściej pojawiają się wśród nich osobniki wychowane w warunkach domowych i wyrzucone z domu jako dorosłe. Te powinny znaleźć nowe domy. Rodzą się młode, które z reguły dają się oswoić. Są też zwierzęta chore i kalekie, wymagające pełnej opieki niezależnie od stopnia oswojenia.

Na ulicach, w piwnicach czy na działkach mieszka nieokreślona, lecz niewątpliwie duża, liczba kotów oswojonych, które z powodzeniem mogłyby zostać domowymi pupilami. Dla tych kotów najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie im kochających i odpowiedzialnych domów.

Koty wolno żyjące mają swoich społecznych opiekunów. To ludzie, którzy poświęcają swój czas a często i środki finansowe na dokarmianie i leczenie swoich podopiecznych. Oddają im swoje serce i czas. Chcemy im pomóc sterylizując koty za darmo, wspomagając leczeniem, budkami na zimę itp.

Po to potrzebujemy Twojego 1,5% – aby polepszyć los kotów wolno żyjących, oswojonym znaleźć domy, wspomóc opiekunów, edukować o kastracji, chipowaniu, odpowiedzialnej opiece.

Co robimy

KOTERIA jest jedyną lecznicą w Warszawie, która za darmo kastruje wolno żyjące koty. Powstała w 2009 roku dzięki ofiarności Pani Zofii Nowak, która w testamencie zostawiła sporą sumę pieniędzy. Dzięki temu mogliśmy otworzyć i wyposażyć Ośrodek, zatrudnić lekarza i pielęgniarzy. Działa z nami spora grupa wolontariuszy pomagająca opiekunom, ogłaszająca koty do adopcji.

Od tego czasu wykastrowaliśmy 16500 kotów, pomogliśmy kilku tysiącom opiekunów, znaleźliśmy domy 1025 kotom.

  • KOTERIA nie jest schroniskiem dla zwierząt. Mimo to, jako jedyna bezpłatnie pomaga opiekunom w utrzymaniu kontrolowanej populacji zdrowych i zadbanych kotów miejskich. W tym też celu współpracuje z administratorami budynków, innymi lecznicami i służbami miejskimi.
  • KOTERIA funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom i odpłatnej działalności pożytku publicznego.
  • KOTERIA prowadzi sprawozdania finansowe – jako jedyna z niewielu organizacji tego typu. Są one zawsze dostępne na naszej stronie internetowej. Prowadzi pełną ewidencję przyjętych kotów.
  • KOTERIA nigdy nie odmawia leczenia chorych, miejskich kotów, które trafią na kastrację.
  • KOTERIA bezpłatnie (za kaucją) udostępnia sprzęt do schwytania kota, służy pomocą wolontariuszy i stara się zapewnić transport do lecznicy.
  • W KOTERII można odbyć staż i nauczyć się pod okiem doświadczonego lekarza kastracji kotów.