Niezbędnik kociarza

NIEZBĘDNIK KOCIARZA Z PUNKTU WIDZENIA KOTA, WYGLĄDA TAK:

 

  1. Kuweta. Zdecydowany number one dla Ciebie. Na początek polecamy jak najprostszą, z jak najmniej wymyślnym żwirkiem – zwyczajny bentonitowy, dobrze się zbrylający będzie doskonałym wyborem. Do podpunktu pierwszego dopisz też łopatkę do żwirku i pamiętaj, by często sprawdzać stan czystości kuwety.
  2. Miski. Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są te metalowe. Dodatkowo powodują najmniej uczuleń kontaktowych, łatwo je czyścić i wyglądają estetycznie. Dobrze byłoby, gdyby były płytkie – kot jedząc, nie będzie drażnił swoich wąsów. Pamiętajmy o ustawieniu misek z jedzeniem i wodą jak najdalej się da od kociej toalety!
  3. Woda jest zdecydowanie najważniejsza dla kota. Musi mieć do niej zawsze nieograniczony dostęp, musi być świeża i codziennie wymieniana. Koty lubią pić wodę z fontanny (to cenna wskazówka dla tych, których podopieczni z piciem wody mają problem). Dzięki filtrom jest też czystsza.
  4. Jedzenie. Jeden konkretny rodzaj, nie musisz mieć karm pięciu producentów w dziesięciu miseczkach. Urozmaicenie posiłków wprowadź dopiero wtedy, kiedy zwierzę naprawdę znudzi się znanym mu pokarmem. Kupuj w sklepach zoologicznych i czytaj skład karmy pilnując, by była wysokomięsna.
  5. Drapaki. To już wyższy poziom zaawansowania, musisz posprawdzać, które naprawdę kręcą Twojego kota. Niektóre służą do drapania pionowo, inne do drapania poziomo – najpierw podglądnij, jakie zwyczaje ma Twój nowy domownik.
  6. Koci kocyk. Polarki świetnie się sprawdzają. I nie, nie licz na to, że tam gdzie go położysz, położy się Twój podopieczny. Raczej Ty przeniesiesz kocyk tam, gdzie Jaśnie Kot będzie sobie życzył.
  7. Zabawki. Proponujemy na początek zaopatrzyć się w jakąś najtańszą piłeczkę i zabawkę na wędce. Koty lubią się bawić kulkami z papieru – świetnie się na nie poluje.
  8. Transporter. Jeżeli kot zachoruje, lub jeżeli nawet tylko musisz go gdzieś przewieźć, zrób to bezpiecznie. Transportery plastikowe wydają się być najsensowniejsze pod względem bezpieczeństwa i wygody kota, a do tego łatwo je sprzątnąć.