Niezbędnik kociarza

NIEZBĘDNIK KOCIARZA Z PUNKTU WIDZENIA KOTA, WYGLĄDA TAK:

 

  1. Kuweta. Zdecydowany number one dla Ciebie. Na początek polecamy jak najprostszą z jak najmniej wymyślnym żwirkiem – zwyczajny bentonitowy, dobrze się zbrylający będzie doskonalym wyborem. Nikt nie lubi brodzić po kostki we własnych odchodach, zasada pierwsza mówi o częstym czyszczeniu kuwety. Stąd do podpunktu pierwszego dopisz też łopatkę do żwirku.
  2. Woda. Jeżeli jesteśmy przy numerze jeden, to woda jest zdecydowanie najważniejsza dla kota. Musi mieć do niej zawsze nieograniczony dostęp, musi być świeża i codziennie wymieniana.
  3. Miski. Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są te metalowe. Dodatkowo powodują najmniej uczuleń kontaktowych, łatwo je czyścić i wyglądają estetycznie. Wadą jest to, że głośno brzęczą kiedy głodny kot uderza nimi o ścianę, jeżeli wiecie co mam na myśli  Pamiętajmy o ustawieniu misek z jedzeniem i wodą jak najdalej się da od kociej toalety.
  4. Jedzenie. Jeden konkretny rodzaj, nie musisz mieć karm pięciu producentów w dziesięciu miseczkach. Urozmaicenie posiłków wprowadź dopiero wtedy, kiedy zwierzę naprawdę znudzi się znanym mu pokarmem.
  5. Drapaki. To już wyższy poziom zaawansowania, musisz posprawdzać które naprawdę kręcą Twojego kota. Niektóre służą do drapani pionowo, inne do drapania poziomo – najpierw podglądnij, jakie zwyczaje ma Twój nowy domownik.
  6. Koci kocyk. Polarki świetnie się sprawdzają. I nie, nie licz na to, że tam gdzie go położysz, położy się Twój podopieczny. Raczej Ty przeniesiesz kocyk tam, gdzie Jaśnie Kot będzie sobie życzył (czyt. polegiwał)
  7. Zabawki. Proponowałabym na początek zaopatrzyć się w jakąś najtańszą piłeczkę (moje koty namiętnie je rozgryzają, nie ma więc sensu inwestowanie w te droższe) i zabawkę na wędce. Bardzo szybko zrozumiesz, że zabawka na wędce to rozrywka nie tylko dla Twojego futrzastego
  8. Transporter. Jeżeli kot zachoruje, lub jeżeli nawet tylko musisz go gdzieś przewieźć, zrób to bezpiecznie. Transportery plastikowe wydaja się być najsensowniejsze pod względem bezpieczeństwa i wygody kota, a do tego łatwo je sprzątnąć, w wypadku wpadki.
  9. Nastawienie. Przemyśl wszystko jeszcze raz. Uświadom sobie, że kot to nie mały człowiek w futerku. Co więcej, to nie pies, fretka, ni inna gadzina. To kot. I musisz wiele czasu poświęcić na to, żebyście zadzierzgnęli wzajemną, obustronnie satysfakcjonującą więź.