Czym się zajmujemy

Kastrujemy za darmo dla ich opiekunów koty wolno żyjące.

Opiekunowie kotów miejskich, którzy chcieliby wykastrować koty którymi się bezpośrednio opiekują, powini:

  • umówić telefonicznie termin przyjęcia kota pod numerem telefonu: 535 870 225 w godzinach od:poniedziałku do piątku: 9:00 – 19:00
  • osobiście dostarczyć kota do Ośrodka przy ul. Chrzanowskiego 13,
  • oświadczyć, że jest opiekunem wolno żyjącego kota,
  • podać własne dane oraz informację o miejscu życia kota,
  • odebrać kota w umówionym terminie, zwykle po 7 dniach (kotki) lub po 2 dniach (kocury), w celu wypuszczenia w miejscu dotychczasowego bytowania.

Kastrujemy odpłatnie dla właścicieli ich koty i psy

Kastrując swojego zwierzaka w Koterii nie tylko zmniejszysz ryzyko jego zachorowania (m.in. na śmiertelne choroby takie jak ropomacicze, nowotwory gruczołu mlekowego, czy nowotwory jąder), ale także będziesz miał pewność, że jest on otoczony najlepszą możliwą opieką jaką zapewniają doświadczeni lekarze weterynarii i oddani wolontariusze. Korzystając z częściowo odpłatnych usług Koterii pomagasz także przetrwać naszemu Ośrodkowi i wspierasz wysiłki na rzecz szeroko dostępnej sterylizacji zwierząt bezdomnych.

W sprawach szczególnie ważnych i pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Anną Wypych: 603 651 044

W sprawach medycznych prosimy o kontakt telefoniczny z lek. wet. Iwoną Kłucińską-Petschl: 502 642 932

Pomagamy opiekunom kotów

Od początku działalności pomogliśmy kilkuset opiekunom warszawskich kotów. Wypożyczamy za kaucja sprzęt do łapania – klatki łapki i podbieraki, transporterki do przewozu kotów. Staramy się pomagać w odławianiu kotów na kastracje

Budujemy budki na zimę

Co roku budujemy budki na zimę dla kotów miejskich. Pomagają nam w tym wolontariusze CityBanku Handlowego i Providenta. Staramy się by wszyscy opiekunowie, którzy potrzebują budek dla swoich podopiecznych mogli je od nas dostać.

Adopcje

Podczas łapanek kotów wolno żyjących spotykamy koty, które na ulicy znalazły się przypadkiem. Albo komuś zginęły, albo zostały porzucone. Takie koty nie radzą sobie dobrze na podwórkach, przyzwyczajone do ludzkiej opieki nie potrafią znaleźć pożywienia czy schronienia. Nie znają swoich naturalnych wrogów, nie rozumieją niebezpieczeństw.

Takim kotom staramy się znaleźć odpowiedzialny dom. Nie jest to łatwe. Koty u nas przebywają kilka dni rehabilitacji po zabiegu i jest to bardzo krótki czas na znalezienie domu. Szukamy im więc nie tylko domów stałych ale chociaż tymczasowych. Ogłaszamy je na naszym Facebooku, umieszczamy na licznych portalach ogłoszenia.

Drugą grupą kotów dla których szukamy domów są kocięta. Jeśli nie mają jeszcze trzech miesięcy jest duża szansa na ich oswojenie, a chętnych na kocięta jest więcej niż na koty dorosłe.

W Koterii można odbyć staż  pod okiem doświadczonego lekarza weterynarii.

Zostań wirtualnym opiekunem kota z białaczką